top of page

Sun, Feb 28

|

ZOOM

שיח גלריה: להציג אפריקאיות בישראל, חלק ב

Registration is Closed
See other events
שיח גלריה: להציג אפריקאיות בישראל, חלק ב
שיח גלריה: להציג אפריקאיות בישראל, חלק ב

Time & Location

Feb 28, 2021, 8:00 PM

ZOOM

About the Event

קישור לאירוע:  https://us02web.zoom.us/j/81371185011

שיח זום במסגרת התערוכה 'מזרח פוגש מזרח: אמנות עכשווית מאוגנדה' המציגה בגלריה החדשה טדי, והתערוכה 'בגוף אני נראית' של הגלריה ללימודי אפריקה, ובשיתוף מרכז קוקודי.

עידית טולידאנו, תמר גיספאן-גרינברג ותמר דקל ישוחחו על הייחודי ביחסה של החברה הישראלית לייצוגי אמנות שנובעים מאפריקה, תוך התייחסות למקומם של גלריות ומוזיאונים כמתווכים.

התערוכה "מזרח פוגש מזרח: אמנות עכשווית מאוגנדה" מאפשרת מבט מייצג על דור האמנים החזותיים העכשוויים באוגדנה. התערוכה מבקשת לערער על התפיסה הרווחת כי האמנות החזותית המזרח אפריקאית נוצרה בעיקר תחת ציפיות והשפעות התרבות המערבית, זאת באמצעות הצגת קול אמנותי אישי המבוסס על חומרים, מסורות ושיח של חוויות, זהויות, פילוסופיות ועתיד מדומיין. במקביל, התערוכה מנכיחה מציאות מקומית של אמנים באוגנדה, בה קיים צורך דחוף למציאת חללי תצוגה חדשים ולעתים מפתיעים, כדי להאיר זרקור על עשייתם גם ברמה הבינלאומית. זוהי הזדמנות להציג בחלל חדש, להציע פרספקטיבות רעננות ולבחון קיום חלופי לאמנות המקומית. 'מזרח פוגש את המזרח' מציגה תמונה של אוגנדה בת זמננו באמצעות סצנת האמנות המתעוררת שלה, עולם אמנות המגדיר עצמו בהיותו בפאתי בירות התרבות העולמיות. בדומה לסצנת האמנות הישראלית המזרח תיכונית. שניהם מחפשים הכרה במקום אחר ורחוק. התערוכה באוצרות רובינה ננסובוגה ומתקיימת הודות לשיתוף הפעולה בין הגלריה החדשה סדנאות האמנים ומרכז קוקודי.

התערוכה "בגוף אני נראית" מציעה לבחון את ההיבטים השונים של זהויות סובייקטיביות של אמניות כרצף גמיש ולא נוקשה, שיוצר מרבד זהויות שמרכיבות את הישראליוּת. שיח הזהויות הנהוג כיום מותיר אותנו עם אותן עדשות הצבועות בצבעי המוכר, המערבי ובעיקרו של דבר הגברי והלבן. יתר על כן, הוא נותן תוקף ל"אחר" במידה רבה מתוך קוד האימות שלו עצמו. על כן, האחר והשונה אמנם קיבל תפקיד משמעותי ב"משחק הרב-תרבותיות" ו"הועצם" בתוך כך, אך נותר מחוץ למיינסטרים הישראלי, המניח עצמו – עדיין – כשלם הומוגני ואוניברסלי. כתוצאה מכך, הפוליטיקה והפרקטיקה שמעניקות תשומת לב לשונות משמרות מנגנון של "אנחנו" ו"הם" שאיננו מאפשר הזדהויות אלטרנטיביות וחוויות שמחברות. האמניות שנבחרו להציג בתערוכה פותחות צוהר אל החוויה האישית והקולקטיבית של היות אישה ואמנית יוצאת קהילה שונה ואחרת בחברה הישראלית. כל אחת מהן מתמרנת בין הביוגרפיה הייחודית לה לבין דיון פוליטי פמיניסטי, ובירור רפלקסיבי וביקורתי כלפי קהילתה והחברה הישראלית בכלל. כך שמן העבודות כולן עולים מושגים של זהות מרובדת והתרסה כנגד רדידות הכללתן תחת קטגוריה חברתית מונוליתית – "אתיופית", "דרוזית", "בדואית" או "מבקשת מקלט".

Galleries Zoom talk as part of the ‘East Meets East: Contemporary Art from Uganda’ exhibition at the New Gallery Artists’ Studios, and ‘My Body is a Monument' exhibition at the African Studies Gallery in collaboration with CoCuDi Center. Idit Toledano, Tamar Gispan-Greenberg and Tamar Dekel in conversation about the unique in the Israeli society approach towards artistic representations deriving of Africa, while acknowledging the role of galleries and museums as agents.

Tickets

  • כניסה

    ₪0.00
    המכירה הסתיימה

סך הכל

₪0.00

Share This Event

bottom of page